[audio:http://www.habub.cz/wp-content/uploads/2010/09/fletna.mp3|titles=flétna]

Arabská flétna je také působivých arabských nástrojů. Je vyrobena z bambusu. Má šest otvorů vpředu a jeden otvor vzadu, přičemž umí hrát všechny stupnice, jak arabské, tak evropské. Protože se flétna nedá ladit, musí hráč mít vedle sebe sadu fléten. Základní sada je sedm tónů, od c do b. Každý zpěvák chce jinou výšku a jinou tóninu, proto to tak je. .Je to velmi těžký nástroj a pokud hudebník neumí volně přestupovat do různých tónin, tak je za chvíli zmatený a není schopen pokračovat.
V evropské hudbě se používají maximálně dvě stupnice, v arabské klidně i pět s tupnic. Je velmi málo materiálu a pomůcek (noty), podle čeho se dá hrát a nejenom zde v Čechách, ale i v arabském světě. Vědomosti, jak např. hrát čtvrttón nebo půltón jedním otvorem (dírkou), se předávají ústně od jednoho muzikanta ke druhému.
Jsou různé flétny, jako například kovová, ta má jen rozsah půl stupnice, pak ta bambusová, o které jsme už mluvili a pak dvojitá, která má zvuk jako dudy. Hraje se na ni při oslavách, jako např. svatbách atd.